Auto poleerimine

 

Auto poleerimine on tähtis osa sõiduki hooldamisel. See protseduur ei loo üksnes läikivat värvipinda vaid aitab eemaldada pinnal olevad mikropraod ja muud ebatasasused, mis palja silmaga vaadates silma ei paista. Samuti tekib peale auto poleerimist värvipinnale kaitsekiht, mis aitab ära hoida keskkonna kahjulikke mõjusid. Eksisteerib kahte tüüpi auto poleerimist:

  • taastav poleerimine.
  • kaitsepoleerimine.

Autokere taastav poleerimine: on üsna töömahukas protsess. Abrasiivse töötlemise tulemusena eemaldatakse järgmised defektid: väiksemad kriimustused, hõõrdumisjäljed ja oksüdeerunud pinnakihid, mis põhjustavad värvkatte tuhmumist. Taastav poleerimine viiakse läbi mitmes etapis, kasutades poleerimismasinat. Esimesel etapil eemaldatakse poleeritavalt pinnalt peene liivapaberi abil õhuke värvikiht. Seejärel töödeldakse pinda abrasiivse pasta abil. Viimasel etapil toimub kaitsepoleerimine. Tulemuseks saab autovärv värske väljanägemise.

 

Aqua City pakub oma klientidele sõiduki pehmemat poleerimist. See on vahepealne poleerimismeetod – kaitsva ja taastava poleerimise vahel.  Seda meetodit kasutatakse mitte väga kulunud värvkatte taastamisel. Antud teenust on otstarbekas teostada värvkatte puhul, mis ei nõua veel taastamist, kuid mille läige on hakanud juba tuhmuma. Siin kasutatakse samuti poleerimismasinat, ainetest kasutatakse lõppviimistluseks mõeldud vähese abrasiivsusega pastat, mis võimaldab ilma värvikihi eemaldamiseta taastada esialgse läike.

 

Nagu kõik teised protseduurid, mis seotud autohooldusega või remondiga, on ka selle töö usaldamine professionaalide kätesse igati otstarbekas. Auto värvi poleerimine toimub ainult kõrgkvaliteetsete materjalide ja kaasaegse siseseade kaasabil. Seepärast on meie poolt pakutavad teenused – teie auto professionaalne hooldus. 

 

Auto kaitsepoleerimine: Põhiline erinevus taastavast poleerimisest on, et kasutatakse poleerimispastasid, mis ei sisalda abrasiivseid aineid. Kaitsepoleerimist soovitatakse teha kaks korda aastas, enne talve ja talve lõppedes kevadel. Talveperioodil vajab autovärv eriti kaitset. Tinglikult võib jagada kaitsepoleerimise, pindmiseks (müügieelseks) ja ilmastiku olude eest kaitsvaks poleerimiseks. Nende poleerimismeetodite kasutamine sõltub eelkõige auto värvkatte seisukorrast ja kliendi soovidest.  Aqua City pakub kahte erinevat kaitsepoleerimist:

 

   

1. Nano Wax. Selliste materjalide kasutamine tagab värvkatte pikaajalise kaitstuse. Tänu aineosakeste väikestele mõõtudele, moodustavad nad pinnal silmale nähtamatu barjääri, mis takistab veel ja mustusel avaldada värvipinnale kahjulikku mõju, tänu sellele on garanteeritud auto värvkatte kaitstus pikkade kuude vältel. Paplitolm, lindude väljaheited ja muud auto väljas hoidmisega kaasnevad negatiivsed tegurid ei tekita enam kahju teie auto värvikihile. Selle vaha kulumiskindlus on 12 kuud.

 

Keraamiline kaitse on autole kasulik nii suvisel kui ka talvisel ajal. Keraamiline kaitse kaitseb kriimustuste vastu, välise keskkonna keemilise kahjustuste vastu (näiteks pigi, sool, naastrehvide puru roostetamine) ja kaitseb ka putukate laikude söövitava toime vastu ning annab mustust ja vett hülgava kaitsekihi. Keraamiline vaha on vastupidavam, kui tavaline vaha ning ta annab sõidukile kaitse 12-24 kuuks. Töötlus võtab aega 1-2 päeva, millele lisandub sõiduki poleerimise aeg vastavalt vajadusele.

 

Akende poleerimine: Aquapel Glass Treatment on uusimal tehnoloogial põhinev klaaside taastaja. Erinevalt klassikalistest klaasivahadest, mis ainult katavad klaasi vahasarnase kihiga, loob Aquapel klaasi molekulidega keemilised sidemed ehk “saab klaasi osaks”, mitte ei kleepu lihtsalt pinnale. See tagab kuni 6 korda parema vastupidavuse. Selle unikaalse töötlusega võib katta nii auto esiklaasi, kui ka küljeklaase. Tulemuseks on kristallselge nähtavus igasugustes ilmastikuoludes ja eriti pimedal ajal.

Taastaja muudab klaasi pinna siledaks. Nii paraneb klaasipuhastajate töö efektiivsus, klaas muutub vett ja mustust hülgavaks, kaovad nähtavust halvendav veekile ning pimedas sõites ka tuledest tulenev sillerdus klaasil.

 

Tulede taastamine: kui tulede klaasid on tuhmunud, ei tähenda see veel vajadust osta uusi tulesid. Plastiktulede pinda on võimalik efektiivselt taastada. Enamikel tänapäeva autodel kasutatakse esitulede vihu suunamiseks plastikklaase. Ekspluatatsiooni käigus tekivad ilmastiku mõjul ja mehaaniliste vigastuste tagajärjel pindmised kahjustused, pind muutub tuhmiks ja tulemuseks on tulede halb valgustusvõime.  Tulede taastamine võimaldab taastada tulede esialgse väljanägemise ning mis veelgi olulisem – optilised karakteristikud. Plastiktulede taastamine võtab aega 1 ööpäev. Esitulede taastamine on võimalik ainult plastikust valmistatud optika puhul.

 

   

Sõiduauto

 

Maastur

Taastav poleerimine
Sisaldab pigi eemaldamist (Süva)

450,00 €

 

500,00 €

Kaitsepoleerimine
Sisaldab pigi eemaldamist (Nano Wax)

130,00 €

 

160,00 €

Keraamiline vaha
Sisaldab pigi eemaldamist (Ceramic Pro)

450,00 €

 

500,00 €

         
   

Tulede toonimine lakiga

 

60,00 €/tk

   

Tulede taastamine

 

60,00 €/tk

   

Hinnad sisaldavad käibemaksu 20% 

– Vahetusevanem võib määrata lisahinna kui seda nõuab auto seisund ja töö iseloom.

Teostatud töödest on võimalik pilte vaadata meie Facebooki lehelt või videosid Youtube’st